Czytaj więcej w kategorii Inwestycje

Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
20.07.2018
Skuterem po Ostrowi Mazowieckiej

20 lipca w Ostrowi Mazowieckiej ruszył pilotażowy projekt wynajmu skuterów elektrycznych na terenie powiatu ostrowskiego. Od tego czasu aż do końca października br. 20 skuterów elektrycznych będzie jeździć na terenie gmin, które uczestniczą w pilotażowym projekcie.

Do projektu przystąpiły gminy: miasto Ostrów Mazowiecka, Zaręby Kościelne, Brok, Wąsewo, Andrzejewo i Małkinia Górna oraz firmy: Rolstal Pawłowski, Kefal Kempisty oraz Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej.

W Ostrowi Mazowieckiej na chwilę obecną zaplanowano dwa punkty, w których można wypożyczyć i zwrócić skuter. Jest to teren przed Ratuszem Miejskim i Bankiem Spółdzielczym. Firmy Kefal i Rolstal zdecydowały się na dzierżawę pojazdów, ale skorzystają z miejsca postojowego przed Ratuszem, natomiast  Bank ustawi pojazdy przed swoją siedzibą. W gminach, które uczestniczą w projekcie skutery ustawione zostaną na parkingach przed Urzędami Gmin.

Jak podkreślają uczestnicy projektu skuter będzie alternatywą dla komunikacji autobusowej. Warto dodać, że z końcem czerwca firma Mobilis, świadcząca na terenie powiatu ostrowskiego usługę komunikacji autobusowej zaprzestała prowadzenia działalności w tym zakresie. 

Skuter może też być doskonałym środkiem komunikacji dla osób, które zdecydują się na zwiedzanie miasta i okolicznych gmin. Pojazdy są ekologiczne, nie wydzielają spalin, a przez to są bardzo ciche. Poruszać się mogą z prędkością do 50 km/h. Koszt wypożyczenia pojazdu wynosi 4 zł za 10 minut. Skuter na jednej naładowanej baterii może przejechać do 80 kilometrów.

Miejsce wypożyczenia skuterów zostało oznakowane tablicami informacyjnymi, które zawierają też instrukcję, jak skorzystać z tego pojazdu.

Co należy zrobić żeby wypożyczyć skuter elektryczny?

  1. Pobrać aplikację blinkee.city na smartfona
  2. Założyć konto - zarejestrować się w aplikacji, wpisując swoje dane, podpiąć kartę płatniczą i dodać wymagane dokumenty. Zaczekać na weryfikację.
  3. Znaleźć i zarezerwować - otwierając aplikację znajdziemy najbliższy skuter, rezerwacja jest bezpłatna, a na dotarcie do pojazdu jest 15 minut.
  4. Odblokować - jeśli jesteś już przy skuterze, uruchamiasz aplikację za pomocą przycisku.
  5. Jechać - zielony przycisk z prawej strony kierownicy otwiera kufer, w którym znajdują się kaski. Przed założeniem kasku należy pamiętać o założeniu higienicznego czepka i można już ruszać.
  6. Parkować i zakończyć jazdę - skuter parkujemy w wyznaczonej strefie na stopce centralnej. Kończenie jazdy odbywa się poprzez naciśnięcie przycisku "zakończ" w aplikacji.

Informacje można uzyskać pod numer telefonu 22 290 25 25, e-mail: contact.pl@blinkee.city, www.blinkee.city.

Życzymy niezapomnianych wrażeń z jazdy skuterem elektrycznym!


Nowa cena za wypożyczenie skutera!

2,5 zł za 10 minut jazdy skuterem elektrycznym.

Nowe strefy parkowania - pod szpitalem, basenem, przy Szkole Podstawowej nr 4, przy Zespole Szkół Rolniczych w Starym Lubiejewie oraz przy stacji PKP w Małkini.