-A +A
Skuterem po Ostrowi Mazowieckiej

W lipcu 2018 roku w Ostrowi Mazowieckiej ruszył pilotażowy projekt wynajmu skuterów elektrycznych na terenie powiatu ostrowskiego.

Do projektu przystapiło Miasto Ostrów Mazowiecka oraz kilka gmin z terenu powiatu.

Miejsca wypożyczenia skuterów zostały oznakowane tablicami informacyjnymi, które zawierają też instrukcję, jak skorzystać z tego pojazdu.

W Ostrowi Mazowieckiej skutery można wypożyczyć na placu przy: ratuszu miejskim, Banku Spółdzielczym, pływalni, szpitalu, SP nr 4.


Co należy zrobić żeby wypożyczyć skuter elektryczny?

  1. Pobrać aplikację blinkee.city na smartfona
  2. Założyć konto - zarejestrować się w aplikacji, wpisując swoje dane, podpiąć kartę płatniczą i dodać wymagane dokumenty. Zaczekać na weryfikację.
  3. Znaleźć i zarezerwować - otwierając aplikację znajdziemy najbliższy skuter, rezerwacja jest bezpłatna, a na dotarcie do pojazdu jest 15 minut.
  4. Odblokować - jeśli jesteś już przy skuterze, uruchamiasz aplikację za pomocą przycisku.
  5. Jechać - zielony przycisk z prawej strony kierownicy otwiera kufer, w którym znajdują się kaski. Przed założeniem kasku należy pamiętać o założeniu higienicznego czepka i można już ruszać.
  6. Parkować i zakończyć jazdę - skuter parkujemy w wyznaczonej strefie na stopce centralnej. Kończenie jazdy odbywa się poprzez naciśnięcie przycisku "zakończ" w aplikacji.

Informacje można uzyskać pod numer telefonu 22 290 25 25, e-mail: contact.pl@blinkee.city, www.blinkee.city.

Życzymy niezapomnianych wrażeń z jazdy skuterem elektrycznym!


Artykuły na temat skuterów: