Czytaj więcej w kategorii Ogólne

Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
06.10.2019
Przekazanie kluczy do Muzeum Dom Rodziny Pileckich

Zakończyła się budowa Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej. Dzisiaj Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Profesor Piotr Gliński odebrał klucze do budynku od wykonawcy.

To pierwsze w Polsce muzeum poświęcone Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu, jego rodzinie i Ziemi Ostrowskiej. Muzeum jest instytucją kultury prowadzoną wspólnie przez Miasto oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Instytucja została na trwałe wpisana do rejestru muzeów prowadzonych przez Ministra Kultury, co w znaczący sposób zwiększy stabilność funkcjonowania i jej prestiż.

Wkrótce rozpocznie się tworzenie ekspozycji stałej. Minister podkreślał bardzo dobra współpracę z samorządem miasta, podziękowania skierował do burmistrza Jerzego Bauera, Rady Miasta, architektów,  wykonawców oraz inicjatorki pomysłu wiceminister kultury Magdaleny Gawin.  

W uroczystości wręczenia kluczy udział wzięli: minister cyfryzacji Marek Zagórski, starosta ostrowski Zbigniew Chrupek, radni miasta i powiatu, architekci i wykonawcy budynku, dyrektorzy i prezesi miejskich jednostek i spółek, kierownictwo Urzędu Miasta, pracownicy muzeum oraz ogólnopolskie i lokalne media.