Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
24.03.2015
Ostrowscy karatecy z medalami

8 marca w Zambrowie odbył się Turniej o Puchar Burmistrza Zambrowa. Zawody zorganizowano dla pomarańczowych pasów, czyli dla karateków bez doświadczenia w zawodach.  W turnieju wzięło udział blisko 200 zawodników z 12 klubów z północno-wschodniej i centralnej Polski.

Z OKKK wystartowało 41 zawodników i zawodniczek i 7 stanęło na podium. Jak przystało na dzień 8 marca większość, bo aż 7 medali przywiozły dziewczynki. Pierwsze miejsca zajęły Magda Baczewska oraz Roksana Przywoźna, Srebro zdobyły Zofia Niebrzegowska i Aleksandra Sokół,  a wśród chłopców Igor Zając.  Brązowe medale: Aleksandra Ufa, Aleksander Cydejko.  Podczas turnieju walczono również o czwarte miejsce – dla OKKK wywalczyli je Wiktoria Zyśk, Natalia Nienałtowska, Mikołaj Kosina i Jakub Łojek.

Zawody niespodziewanie zgromadziły bardzo dużo zawodników i praktycznie w każdej kategorii było kilkunastu zawodników, którzy aby dojść do strefy medalowej musieli najpierw bardzo dobrze zawalczyć w eliminacjach. Tym sposobem turniej pierwszego kroku przerodził się w poważne zawody dla początkujących zawodników.  W zawodach wystartowali zawodnicy z Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowa, Broku, Ostrołęki, Wyszkowa, Łomży, Olecka, Augustowa, Białegostoku, Józefowa, Szczytna i Zambrowa. (OKKK)