Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
08.12.2020
Ostrowscy karatecy z 5 medalami na zawodach w Bydgoszczy

Zawodnicy OKKK wzięli udział w V Międzynarodowym Turnieju Young Oyama’s Cup. Wywalczyli 5 medali dla Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai. Zdecydowanie najlepszy był Adam Kwasiborski, który wywalczył złoto pokonując po drodze trzech zawodników w swojej kategorii.

Doskonały start zaliczyła Ewa Pasek w kategorii juniorek. Zdobyła dwa srebrne medale w kumite i kata. Weronika Kempista w juniorkach młodszych zdobyła brąz w kumite. Podobnie Kacper Frączyk również wywalczył brązowy medal. Pozostali zawodnicy niestety poza podium.

Mocno obsadzony turniej i wysoki poziom walk szczególnie w starszych kategoriach. W zawodach OKKK reprezentowali Adam Kwasiborski, Ewa Pasek, Weronika Kempista, Kacper Fraczyk, Tomasz Parafiński, Filip Pasek, Filip Wilczyński, Kacper Pyśk, Kacper Dzierżanowski, Aleksander Cydejko, Kacper Podbielski i Damian Cymerman. Sensei Radosław Grabowski podczas zawodów przewodniczył składowi sędziowskiemu podczas rozgrywania kategorii kata oraz w kumite.

Zawody, które odbyły się w Bydgoszczy 28 listopada zgromadziły 200 zawodników z 15 klubów. Zorganizował je bydgoski Klub Karate Kyokushin prowadzony przez sensei Jarosława Remusa.