Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
07.11.2019
Ostrowscy karatecy wywalczyli 26 medali na 5 turniejach

Na zawodach Okręgowego Związku Karat o tytuł najlepszych młodzików na Mazowszu walczyło trzech zawodników  z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai.  Rywalizacja była bardzo zacięta, gdyż w każdej kategorii wagowej było blisko 20 zawodników. Najwyżej z ostrowskich zawodników uplasował się Tomasz Parafiński, który wywalczył drugie miejsce. Na trzecich miejscach zakończyli rywalizację Mateusz Stelmach i Kacper Podbielski.  Mistrzostwa Mazowsza OZKWM odbyły się 27 października  w Radzyminie. Zgromadziły 17  klubów z naszego województwa. Sędziami podczas tego turnieju byli sensei Radosław Grabowski i  sensei Tomasz Marcjaniak.

Ponadto we wrześniu i październiku  zawodnicy OKKK wzięli również udział w kilku innych ważnych zawodach.

W międzynarodowym turnieju Kyokushin Cup w Zielonce wystartowała piątka karateków z naszego Miasta.  Wyniki  reprezentantów były bardzo dobre. Michalina Chrobot zdobyła złoto, Wiktoria Pisarek i Wiktoria Pędzich srebro, Kacper Dzierżanowski i Ewa Pasek brąz.

Z kolei Warszawska Olimpiada Młodzieży to zawody, na których wystartowało 12 zawodników OKKK. Równo 450 zawodników z 17 klubów z Warszawy i Mazowsza wzięło udział w tych zmaganiach. Organizatorem był Okręgowy Związek Województwa Mazowieckiego i Mazowiecki Klub Kyokushin Karate. Bardzo ładnie spisała się ekipa klubowa: Magda Baczewska 1m, Jan Bilwin 1m, Aleksander Cydejko 1m, Amelia Chylińska 1m, Jakub Szyszkowski 2m kata, Wiktoria Pisarek 2m, Ewa Pasek 2m kumite i 3m kata, Wiktoria Pędzich 3m. Tomasz Parafiński 5m, Adam Kwasiborski 5m, Zuzia Pasek 5m, Filip Pasek 5m. Olimpiada odbyła się 28 września br.

W Open Kyokushin Tournament  w Białymstoku  ostrowscy zawodnicy zdobyli  9 medali. Złoto wywalczyli: Kacper Dzierżanowski, Małgorzata Sawicz, Amelia Chylińska, Damian Cymerman. Srebro – Wiktoria Pisarek, Laura Wielądek. Brąz – Antoni Sawicz oraz Paweł Siwiak. Turniej miał międzynarodową obsadę, startowali zawodnicy z Białorusi i Rumunii. Organizatorem był shihan Piotr Sawicki.

Na Mistrzostwach Polski Open Seniorów i Juniorów Młodszych w Szczecinie zawodnikom OKKK niestety nie udało się zdobyć medali.  W zawodach brało udział dwoje juniorów młodszych Bartosz Równy i Ewa Pasek oraz jeden senior Maciej Grabowski.