Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
27.03.2015
Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego

II miejsce drużynowo, dwa złote medale i cztery brązowe podczas Mistrzostw Makroregionu Wschodniego - Ostrołęka 2015.

Ostrowscy karatecy mieli bardzo udany start podczas Mistrzostw Makroregionu Wschodniego, które odbyły się 22 marca w Ostrołęce. Ten ważny turniej zgromadził 250 zawodników i zawodniczek w północno-wschodniej Polski. Do Ostrołęki przyjechali przedstawiciele 33 klubów. Od kilku lat na naszym Makroregionie startuje najwięcej zawodników, a są wśród nich medaliści Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Należą do nich również nasi ostrowscy zawodnicy.

OKKK reprezentowało 9 zawodników: Maria Jasko, Maciej Laskowski, Mikołaj Radgowski, Michalina Chrobot, Michał Bołtryk, Ewa Zarzycka, Katarzyna Komar, Joanna Małyszko i Julia Skwierczyńska.  Medale dla OKKK zdobyli : Maria Jasko i Michalina Chrobot – złoto, Mikołaj Radgowski, Maciej Laskowski, Katarzyna Komar ( kata)  i Joanna Małyszko – brąz. Mniej szczęścia mieli Ewa Zarzycka, Michał Bołtryk oraz Julia Skwierczyńska. Mimo świetnej postawy sportowej, zaciętej walce i poświęceniu przegrali z bardzo dobrymi zawodnikami a trzeba przyznać, że poziom ogromnej większości zawodników stał na bardzo wysokim poziomie.

Bardzo dobry wynik osiągnęła Katarzyna Komar w kata. W pierwszej turze uplasowała się na 4 miejscu , jednak w turze finałowej bardzo dobrze wykonane kata geksai sho spowodowało awans na 3 miejsce.  Również Mikołaj Radgowski i Michalina Chrobot startowali w kata i oboje przeszli do tury finałowej, w której startuje 8 najlepszych zawodników. Mikołaj zajął 5 miejsce a Michalina 6 miejsce.

Dobre przygotowanie zawodników sprawiło, ze ostrowska ekipa zajęła II miejsce drużynowo. Jest to pierwszy taki sukces, który cieszy tym bardziej, że zdobyty w doborowym towarzystwie. Miejmy nadzieję, że będzie to dobry prognostyk przed udziałem trójki naszych zawodników w International Karate Friendship w Japonii. Już za kilka tygodni Maria Jasko, Mikołaj Radgowski i Michalina Chrobot zmierzą się z elitą światowego karate kyokushin.

Podczas zawodów rozegrano Mistrzostwa Makroregionu – 180 zawodników, seniorów i juniorów, oraz międzywojewódzkie mistrzostwa Młodzików - 70 zawodników. W zawodach wzięłi udział reprezentanci 33 klubów. Organizatorem zawodów był Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin prowadzony przez sensei Wiesława Orzoła. (OKKK)