Burmistrz Jerzy Bauer wręczył nagrody najlepszym uczniom i sportowcom oraz medal dla zasłużonego ostrowianina.
Oficjalna część obchodów XIII Dni Ostrowi Mazowieckiej była doskonałą okazją do nagrodzenia uczniów i sportowców z wybitnymi osiągnięciami w dziedzinie nauki i sportu. Wręczony został również medal im. Ludwika Mieczkowskiego trenerowi, byłemu przewodniczącemu rady miasta Zygmuntowi Klepackiemu, za szczególne zasługi w działalności na rzecz rozwoju społecznego i sportowego w Ostrowi Mazowieckiej.
W ramach współpracy z miastem Brembate di Sopra przyznane zostały 4 stypendia Burmistrza, tego bliźniaczego miasta, absolwentom ostrowskich gimnazjów. Nagrody otrzymali:
Nagrody Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka w dziedzinie nauki i sportu
Osoba wyróżniona |
Dokonania |
Opiekun |
|||
Paweł Skarpetowski |
Szczególnie wyróżniający się zawodnik OKK „ Sokół „ Reprezentuje Klub i Miasto Ostrów Mazowiecka w Koszykówce |
|
|
||
Maciej Laskowski |
III miejsce – Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego , Ostrołęka 2015 III miejsce –Akademickie Mistrzostwa Polski , Kraków 2015 III miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów –Wrocław 2014 |
Radosław Grabowski, Tomasz Marcjaniak |
|
||
Mikołaj Radgowski |
I miejsce – XI Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushinkai, Ostrów Mazowiecka 2015 I miejsce – VI Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin w Rudniku 2015 II miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów, Koszalin 2014 III miejsce – Puchar Europy Juniorów, Sosnowiec 2014 III miejsce- Mistrzostwa Europy Juniorów , Varna 2014 |
Radosław Grabowski i Tomasz Marcjaniak |
|||
Michalina Chrobot |
I miejsce – XI Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushinkai, Ostrów Mazowiecka 2015, I miejsce- Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego , Ostrołęka 2015 I miejsce- VI Ogólnopolski Turniej Karate Kyokusin w Rudniku 2015 II miejsce- Puchar Europy Juniorów, Sosnowiec 2014 III miejsce – Mistrzostwa Europy Juniorów, Varna
|
Radosław Grabowski i Tomasz Marcjaniak |
|||
Maria Jasko |
I miejsce- Akademickie Mistrzostwa Polski, Kraków 2015 I miejsce – Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego, Ostrołęka 2015 II miejsce – Mistrzostwa Europy , Berlin 2015 III miejsce – Puchar Polski, Biała Podlaska 2014 III miejsce – German Wright Categories Kyokushinkai Karate Championships Hamburg 2015 III miejsce – Grand Prix Polski seniorów, Ostrołęka 2014 IV miejsce – Mistrzostwa Europy Juniorów, Varna 2014 |
Radosław Grabowski i Tomasz Marcjaniak |
|
||
Maksymilian Skibicki |
Najlepszy tancerz grup tanecznych w Miejskim Domu Kultury, VI miejsce w kategorii solo mężczyźni powyżej lat 15 |
Branko Bielopotocky |
|
||
Milena Kruczyńska |
Jest członkiem kadry narodowej seniorów, srebrna medalistka podczas Mistrzostw Polski do lat 23 |
Zygmunt Klepacki |
|
||
Anna Grala |
Srebrna Medalistka podczas Mistrzostw Polski do lat 23 |
Zygmunt Klepacki |
|
||
Dominik Mikołajczyk |
Brązowy Medalista podczas Mistrzostw Polski do lat 23 |
Zygmunt Klepacki |
|
||
Michał Świderski |
II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „ Warszawska Syrenka „ |
Rafał Swaczyna |
|
||
Dawid Duda |
Zdobył tytuł laureata konkursu historycznego dla uczniów gimnazjum |
Elżbieta Piersza |
|
||
Paweł Prusaczyk |
Zdobył tytuł laureata Ogólnopolskiego konkursu historycznego „ Losy żołnierza „ |
Joanna Borawska |
|
||
Mateusz Lendzioszek |
Zdobył tytuł finalisty Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „ Losy żołnierza „ |
Joanna Borawska |
|
||
Martyna Dużyńska |
Zdobyła tytuł finalistki Ogólnopolskiego Konkursu historycznego „ Losy żołnierza „ |
Elżbieta Piersza |
|
||
Rafał Repko |
Uzyskał tytuł finalisty Konkursu Polonistycznego uzyskując 62 % |
Jolanta Bauer |
|
||
Kacper Kaczmarczyk |
Uzyskał tytuł laureata I miejsca w V Ogólnopolskim pisarskim konkursie gramatycznym zdobywając najwyższy wynik spośród wszystkich uczestników – 93 % |
Małgorzata Deluga |
|
||
Bartosz Jary |
Uzyskał tytuł laureata w wojewódzkim etapie XX edycja konkursu historycznego „ Losy żołnierza „ |
Beata Rydzewska |
|
||
Mateusz Kosowski |
Uzyskał tytuł laureata Konkursu Matematycznego otrzymał 92 % punktów |
Magdalena Karpińska |
|
||
Bartosz Łukasz Han |
Uzyskał tytuł laureata Konkursu Matematycznego otrzymał 100% punktów oraz tytuł laureata konkursu „ Losy żołnierza „ i dzieje oręża polskiego otrzymał 86 % punktów |
Anna Tyszka, Anna Wyszyńska |
|
||
Mikołaj Jasionowski |
V miejsce w indywidualnej klasyfikacji generalnej chłopców – rocznik 2001 |
Adam Radomski |
|
||
Zuzanna Wańczyk | Mistrzyni Świata w Biegu na Orientację |
Dokonano również podsumowania Olimpiady Młodzieży i Gimnazjady Sportowej, wręczając puchary najlepszym szkołom oraz uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki.
XXI Ostrowska Olimpiada Młodzieży
Klasyfikacja końcowa dziewcząt
Klasyfikacja końcowa chłopców
Klasyfikacja końcowa szkół
XV Miejska Gimnazjada Sportowa
Klasyfikacja końcowa dziewcząt
Klasyfikacja końcowa chłopców
Klasyfikacja końcowa szkół
W oficjalnym bloku uczestniczyło wielu znamienitych gości, a wśród nich posłowie, radni województwa mazowieckiego, starosta ostrowski, radni powiatowi, wójtowie, miejscy radni, przedstawiciele instytucji i przedsiębiorstw, dyrektorzy i prezesi miejskich jednostek, naczelnicy Urzędu Miasta, a przede wszystkim mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej.
Autor: Adrian Paszczyk
Fot. B. Siwek