-A +A
Przyjazna Gmina 2019

Miasto Ostrów Mazowiecka zostało nagrodzone w konkursie „Przyjazna Gmina 2019”. Ceremonia wręczenia odbyła się na Gali podczas Kongresu Turystyki Polskiej, który odbył się w Świdnicy.

„Przyjazna Gmina” to ogólnopolski program, który redakcja Forum Biznesu po raz jedenasty skierowała do polskich miast i gmin. Ma on na celu wyłonienie najlepszych samorządów w Polsce, ale także promowanie i wspieranie sprawdzonych rozwiązań oraz nowych projektów w zakresie gospodarczym, społecznym, ekologicznym, turystyczno-przyrodniczym i historyczno-kulturowym.

Miasto Ostrów Mazowiecka nagrodzone zostało za systematyczne wzbogacanie oferty dla mieszkańców i turystów, dzięki inwestycjom ostatnich kilku lat. W tym m.in. rewitalizacja dwóch obiektów poprzemysłowych i oddanie ich na potrzeby społeczno-kulturalne, jak Galeria Jatki i Stara Elektrownia, a także remont kina Ostrovia. Miasto przygotowuje się także do otwarcia ekspozycji stałej w Muzeum Dom Rodziny Pileckich. W przyszłym roku oddane zostanie dla zwiedzających jedyne w Polsce muzeum poświęconemu rotmistrzowi Pileckiemu i jego rodzinie. Kapituła uwzględniła także zaplecze sportowe i rekreacyjne miasta, jak kryta pływalnia, sauny, kręgielnia, ścianka wspinaczkowa, korty tenisowe, skatepark, street workout park, boisko-lodowisko OMEGA, siłownie zewnętrzne. Do tego dochodzi oferta kulturalna, wśród niej m.in. Uniwersytet Trzeciego Wieku i Orkiestra Młodych, ale także oddział sportowy w Szkole Podstawowej nr 2, oferta półkolonii w MOSiR i MDK podczas ferii i wakacji, zajęcia wakacyjne w przedszkolach oraz wiele wydarzeń o charakterze ponadlokalnym, takich jak Święto Rotmistrza Pileckiego, 3x3 Quest, WOR WAR Ostrowska Gala Sportów Walki, Festiwal „Moda na Folklor” czy Festiwal „Ostrowski Styl”.

Załączniki: 
ZałącznikWielkość
PDF icon Przyjazna Gmina 2019 - Ostrów Mazowiecka236.01 KB