Czytaj więcej w kategorii Ogólne

Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
17.01.2017
XXV spotkanie noworoczne

13 stycznia odbyło się tradycyjne już XXV spotkanie noworoczne, które zgromadziło liczne grono przedstawicieli różnych środowisk. Spotkanie rozpoczęło się od występu znamienitego artysty Jacka Wójcickiego, który przed ostrowską publicznością wystąpił w towarzystwie dwójki wyśmienitych muzyków. Jacek Wójcicki od lat zajmuje na polskim rynku muzycznym pozycję wyjątkową. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc brawurowe show. Artysta zaśpiewał miedzy innymi znane szlagiery „Serce”, „Nie dokazuj”, „ Już taki jestem zimny drań”, którymi porwał gości do wspólnego śpiewania. Publiczność owacjami na stojąco podziękowała za wspaniały występ. Warto nadmienić, że w repertuarze znalazły się zarówno pieśni neapolitańskie, piosenki z okresu międzywojennego, jak też te z najnowszej płyty artysty. Po części artystycznej głos zabrał  gospodarz spotkania - burmistrz Jerzy Bauer.

- Planujemy i wdrażamy przedsięwzięcia wieloletnie z wielką starannością i gospodarnością – mówił burmistrz Jerzy Bauer. Burmistrz dokonał podsumowania ubiegłego roku, wskazując na udane projekty i inwestycje oraz przedstawił plany na najbliższy rok. Wśród ważnych projektów wymienił Ostrowskie Forum Rozwoju, które odbyło się po raz drugi. Natomiast wśród zrealizowanych inwestycji wskazał na wykonanie: infrastruktury drogowej w mieście za 5,5 mln złotych, która w stosunku do średniej z lat 2006-2014 wzrosła o ponad 40%, w tym inwestycja ciągu ulic Szpitalna- Bielska- Bursztynowa z parkingami przy szpitalu za 2,7 mln złotych, czy wykonanie trzech plenerowych siłowni. Podkreślił projekty, które się rozpoczęły lub rozpoczną, a wśród nich:  budowa zadaszonego lodowiska z nawierzchnią wielofunkcyjną, remont kina z udziałem środków z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pierwsza edycja budżetu obywatelskiego, opracowanie dokumentacji na remont stadionu miejskiego.  

Burmistrz podkreślił znaczenie współpracy ze społecznością lokalną i dbanie o lokalne dziedzictwo historyczne. W ramach zadań o charakterze historycznym przybliżył utworzenie Muzeum - Dom Rodziny Pileckich, które jest prowadzone wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach umowy o współprowadzenie miasto otrzyma od Ministerstwa w latach 2017-2020 ponad 7 mln złotych. Burmistrz przedstawił wiele ambitnych  zadań na 2017 rok, z których część jest kontynuacją a część to zadania nowe, a wśród nich: rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej oraz przebudowa Stacji Uzdatniania Wody i oczyszczalni ścieków za ok. 20-25 mln złotych, budowa ulic: Podstoczysko, Wołodyjowskiego, Zachodnia, Leśna, Artyleryjska, Saperska, przebicie Jagiellońska-Trębickiego, rozpoczęcie procesu inwestycyjnego w szkołach i przedszkolach.

Wymienione przykładowe przedsięwzięcia obrazują tempo i kierunek prac podejmowanych  w samorządzie. Część przedsięwzięć ma charakter wieloletni i będzie kontynuowana w najbliższych latach. Gospodarcze i społeczne przykłady potwierdzają naszą wolę i determinację prowadzenia spraw Ostrowi Mazowieckiej w dobrym kierunku. Realizowanie poważnych zamierzeń musi się odbywać w zgodzie i współpracy - zapewniał Burmistrz i dodał -  Ostrów staje się miastem dobrym na przyszłość. Po wystąpieniu burmistrza Jerzego Bauera głos zabrali zaproszeni goście, składając życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności w 2017 roku oraz dobrej współpracy na rzecz rozwoju  miasta i jego mieszkańców.

W spotkaniu noworocznym 2017 uczestniczyli znamienici goście, a wśród nich duchowni: ks. Prałat dr Jan Okuła, ks. Kanonik Stanisław Gadomski, radni sejmiku województwa mazowieckiego Krzysztof Winiarski, Marian Krupiński, kierownik Delegatury-Placówki Zamiejscowej w Ostrołęce Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Marcin Grabowski, wicestarosta ostrowski Urszula Wołosiewicz z radnymi powiatu, przewodniczący rady miasta Zbigniew Krych z radnymi, wójtowie, burmistrzowie poprzednich kadencji Ostrowi Mazowieckiej, przedstawiciele instytucji rządowych i samorządowych, przedstawiciele służb mundurowych, właściciele firm, dyrektorzy i prezesi miejskich jednostek i spółek. (M. Dąbkowska)