Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
23.06.2016
Zawodnik PUKS Orka tuż za podium

Zawodnik PUKS Orka tuż za podium wśród najlepszych dwunastoletnich grzbiecistów w Polsce

W sobotę 11 czerwca na olimpijskim basenie Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, odbył się Wielki Finał ogólnopolskich zawodów pływackich „Od młodzika do olimpijczyka”.  Do finału zostało zakwalifikowanych po 16 zawodników w każdej konkurencji, wyłonionych z pięciu zawodów eliminacyjnych (decydowała suma punktów FINA ze wszystkich zawodów eliminacyjnych ), które odbywały się  na basenach 25-cio i 50-cio metrowych  od października 2015 do maja 2016 roku. W eliminacjach przewinęło się ponad 1000 młodych pływaków  z ponad 100 klubów z całej Polski. Jednym z finalistów był zawodnik ostrowskiego klubu PUKS Orka  Bartosz Wrzosek, który w konkurencji 100 m. stylem grzbietowym  zajął wysoką czwartą lokatę, a wyścig na 100 m. stylem dowolnym ukończył z dziewiątym czasem w swojej kategorii wiekowej.

Starty na obiekcie olimpijskim były dla Bartka nie lada wyzwaniem, gdyż na co dzień trenuje na 25-ciometrowej pływalni. Mimo tego udało mu się poprawić swoje rekordy życiowe i uzyskać dobre wyniki w zawodach. (PUKS Orka)