Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
26.11.2019
Zawodnicza OKKK brązową medalistką Pucharu Europy

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai po raz kolejny pokazał się z bardzo dobrej strony. Magda Baczewska zdobyła brązowy medal w Pucharze Europy WKB w Dębicy. Pierwszę walkę wygrała z Czeszką przez ippon ( mae geri jodan), drugą natomiast przez wazari ( również mae geri jodan) z reprezentantką Iranu. W półfinale uległa zawodniczce z Ukrainy.

Maciej Grabowski w konkurencji kata seniorów wszedł do finałowej ósemki i zajął 7 miejsce. Tomek Parafiński i Aleksander Cydejko wygrali swoje pierwsze walki i weszli do ósemek w swoich kategoriach jednak w kolejnych walkach odpadli z rywalizacji. Ewa Pasek, Zuzanna Pasek, Amelia Chylińska, Małgorzata Sawicz i Przemek Wielądek stoczyli bardzo dobre walki jednak przeciwnicy byli lepsi. Sensei Radosław Grabowski podczas tych zawodów sędziował kata a następnie pełnił rolę sekundanta.

Puchar Europy Juniorów i Mistrzostwa Open Seniorów WKB w Dębicy okazały się bardzo mocnym europejskim turniejem. W zawodach wzięło udział 680 zawodników z 21 państw. Walki stały na wysokim poziomie. Można było podziwiać wiele widowiskowych pojedynków.

Organizatorem zawodów, które odbyły się w dniach 22 – 24 listopada była organizacja WKB Polska z shihan Dariuszem Burdą na czele.

Źródło: Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai