Czytaj więcej w kategorii Inwestycje

Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
01.07.2019
Wkrótce rozpocznie się realizacja ciągów pieszo-rowerowych w Ostrowi Mazowieckiej!

26 czerwca burmistrz miasta Jerzy Bauer podpisał umowy z pięcioma firmami, które przystąpiły do przetargu na realizację ciągów pieszo-rowerowych. To największa tego typu inwestycja na Mazowszu, na którą Miasto pozyskało prawie 16 mln złotych ze środków RPO Województwa Mazowieckiego 2014-2020 w ramach Działania 4.3. Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza.

Inwestycja podzielona została na pięć części, a łączna wartość realizacji zadań wyniesie 26 394 015,23 złotych. To pierwszy tak kompleksowy projekt w Ostrowi Mazowieckiej. Ścieżki i chodniki będą budowane na terenie całego miasta. Skorzystają z nich wszyscy: młodzi i starsi, piesi, rowerzyści, ale także kierowcy. Ci, którzy cenią zdrowy styl życia i ci, którzy chcą się po prostu szybciej i sprawniej poruszać po mieście.

W ramach tego zadania planowane jest wybudowanie: 17 km ścieżek rowerowych, 15 km chodników, 1,5 km pasów dla rowerów. Poprawi to komfort życia mieszkańców, wpłynie też pozytywnie na bezpieczeństwo. Dzięki realizacji projektu miasto zyska nowe, atrakcyjne przestrzenie rekreacyjno - wypoczynkowe. Rozległa sieć ścieżek, a także nowoczesna i innowacyjna infrastruktura, która będzie im towarzyszyć, wpłynie pozytywnie na kształtowanie dobrego wizerunku naszego miasta.

Ulice przy których zaplanowano inwestycję: Szkoły Podchorążych Piechoty, Pl. Ks. Anny Mazowieckiej, Legionowa, Zwycięstwa, Gen. Władysława Sikorskiego, Władysława Broniewskiego, Biała, Warszawska, Wileńska, Brokowska, Armii Krajowej, Różańska, Tadeusza Kościuszki, Al. Św. Jana Pawła II, Stanisława Duboisa, Henryka Trębickiego, Ludwika Mieczkowskiego, Stefana Batorego, Kubusia Puchatka, Jagiellońska, Królowej Bony, 3 Maja.

W ramach zadania przewidziano ponadto m.in. takie elementy jak: przebudowa oświetlenia ulicznego, siłownia zewnętrzna, 65 stojaków na rowery, 107 studni chłonnych, przebudowa linii teletechnicznych, 5 wiat parkingowych ze stojakami, plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią, 46 miejsc postojowych dla samochodów, przebudowa linii elektroenergetycznych, 6 punktów serwisowania rowerów, 58 koszy na śmieci, 2 drzewka solarne, 4 zdroje uliczne, 4 ławki typu solar, 62 ławki.

Za budowę część pierwszej, które wartość wyniesie 7 713 590,39 zł odpowiadać będzie firma PRIB ”AR-MEL” Sp. z o.o. z Wyszkowa. Obejmie ona następujące odcinki: ul. Warszawska, ul. Brokowska, ul. Trębickiego, ul. Jana Pawła II wraz z budową infrastruktury towarzyszącej (w tym kładki dla rowerzystów)  i przebudową kolizji oraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie (w zakresie dot. przedmiotu zamówienia).

Część drugą, o wartości 5 278 000,00 zł wykona Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej Sp. z o.o., a będą to odcinki: ul. Różańska, ul. Legionowa, ul. Szkoły Podchorążych Piechoty wraz z budową infrastruktury towarzyszącej i przebudową kolizji oraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie (w zakresie dot. przedmiotu zamówienia).

Na części trzeciej o wartości 4 883 696,30 zł pracowała będzie Zakład Robót Budowlano-Drogowych DROGBUD Andrzej Pecura z Ostrowi Mazowieckiej. Wykona on następujące odcinki : ul. Broniewskiego, ul. Kubusia Puchatka, ul. Królowej Bony, ul. Jagiellońska wraz z budową infrastruktury towarzyszącej i przebudową kolizji oraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie (w zakresie dot. przedmiotu zamówienia).

Część czwarta, o wartości 4 198 599,54 zł, wykonana zostanie przez Zakład Robót Budowlano-Drogowych Tomasz Dawidowski z Ostrowi Mazowieckiej. Będą to odcinki: ul. Sikorskiego, ul. Biała, ul. Zwycięstwa wraz z budową infrastruktury towarzyszącej i przebudową kolizji oraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie (w zakresie dot. przedmiotu zamówienia).

Częścią piątą o wartości 4 320 129,00 zł zajmować się będzie firma AGBUD Maria Skłodowska Piotr Skłodowski S.C. z Karpina, która realizować będzie odcinki: ul. Wileńska, ul. A Krajowej, ul. Kościuszki, ul. Dubois, ul. Batorego, Plac Waryńskiego, ul. Mieczkowskiego, ul. 3 Maja, ul. Plac Księżnej Anny Mazowieckiej wraz z budową infrastruktury towarzyszącej i przebudową kolizji oraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie (w zakresie dot. przedmiotu zamówienia).    

Burmistrz nie krył zadowolenia, że inwestycja doczekała się wreszcie realizacji. Prosił Mieszkańców o wyrozumiałość i zapewnił, że Miasto dołoży wszelkich starań, aby inwestycja przebiegła jak najmniej uciążliwie. Prosił też wykonawców, aby wykonując prace robili to starannie i bez zbędnej zwłoki, tak by zapewnić możliwie jak najlepsza komunikację mieszkańcom i wszystkim odwiedzającym Ostrów. Wykonawcy zapewnili, że niezwłocznie po przekazaniu terenu budowy przestąpią do relacji inwestycji.