Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
06.06.2019
Wędkarze z Ostrowi Mazowieckiej zorganizowali Dzień Dziecka

Koło Nr 64 PZW w Ostrowi Mazowieckiej zorganizowało XVIII Festyn Wędkarski z okazji Dnia Dziecka. Podczas Festynu odbyły się zawody spławikowe, zawody rzutowe oraz konkurs plastyczny. Ponadto dzieci mogły zrobić sobie zrobić sobie na zdjęcie w Foto-budce oraz pomalować buzie.

Uczestnicy zgromadzili się nad prywatnym stawem Państwa Pauliny i Mateusza Siedleckich w Starej Grabownicy. Zawody odbyły się w dwóch grupach wiekowych i oczywiście na żywej rybie, udział w nich wzięło 19 zawodników. Pogoda dopisała, ryby również, szczególną atrakcję stanowiły wyciągane na wędkę duże karpie i karasie.

Wyniki zawodów przedstawiają się następująco: w grupie do lat 15 - I miejsce zajął Hubert Lendzioszek – 4,730 kg, II miejsce – Mikołaj Staniaszek – 1,075 kg, III miejsce – Dawid Spinek – 0,285 kg. W grupie do 11 lat najlepszym okazał się Jan Słowikowski – 1,815 kg, II miejsce zajął – Jan Kołakowski – 1,555 kg zaś III miejsce Szymon Wilk– 1,480 kg.

Po zawodach dzieci wraz z opiekunami przystąpili do wspólnego posiłku, zorganizowanego przez gospodarzy.

W Ogródku Jordanowskim odbyły się zawody rzutowe do tarczy Arrenberga, oraz konkurs plastyczny. W zawodach rzutowych udział brało 26 dzieci. W grupie do 11 lat zwyciężyła Julia Otulek, II miejsce zajęła Michalina Dajnowicz zaś III Hubert Lendzioszek. W kategorii do lat 15 pierwsze miejsce zajęła Violetta Chojnowska, II miejsce – Jakub Kurowski, III – Julia Lendzioszek.

W konkursie plastycznym udział wzięło razem 55 dzieci. Komisja w składzie: Ewa Popowska, Grażyna Kożuchowska oraz Bogdan Szarow wybrała najlepsze prace konkursowe. Uczestników oceniano w trzech kategoriach: grupa przedszkolna, grupa 7 – 11 lat, grupa 12 – 15 lat oraz grupa ze Środowiskowego Domu Samopomocy. Klasyfikacja przedstawia się następująco: grupa przedszkolna - I miejsce – Eryk Walczak, II miejsce – Oliwia Kośnik, III miejsce – Oliwia Burzyk.  W grupie 7 – 11 lat pierwsze miejsce zajęła – Wiktoria Przeździecka, II miejsce – Klara Dąbkowska, III miejsce – Michalina Dajnowicz. Natomiast w grupie 12 – 15 lat pierwsze miejsce zajęła Kinga Borowska, II miejsce – Hubert Lendzioszek, III miejsce – Angelika Gajewska. Liderem w grupie Środowiskowego Domu Samopomocy okazała się Joanna Krakówka, II miejsce zajął Wojciech Skowroński, III miejsce – Beata Gromek. Za ciekawą pracę została uznana praca Anieli Podleś, która otrzymała nagrodę ufundowaną przez Środowiskowy Dom Samopomocy.

Za trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i nagrody. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali paczki ze słodyczami, ufundowane przez Urząd Miasta, upominki z Muzeum Dom Rodziny Pileckich oraz nagrody ufundowane przez sponsora Firmę VESTON marka KIDSPACE z Ostrowi Mazowieckiej.

Nagrody i upominki wręczał Zastępca Burmistrza Ostrowi Mazowieckiej Daniel Choinka oraz Prezes Koła Mirosław Gromek.

Dziękujemy serdecznie sponsorom, którzy pomogli nam zorganizować ten Festyn, a mianowicie: Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy Bauer, Państwo Paulina i Mateusz Siedleccy, Firma Pawła Kosobudzkiego, Środowiskowy Dom Samopomocy, Firma VESTOM marka KIDSPACE z Ostrowi Mazowieckiej, Muzeum Dom Rodziny Pileckich oraz oczywiście członkowie Koła Nr 64.

W organizowanym przez nasze Koło Festynie, który odbył się 2 czerwca udział wzięło w sumie 100 dzieci.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszej imprezie i zapraszamy za rok.