Czytaj więcej w kategorii Inwestycje

Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
09.11.2018
Umowa na rozbudowę Muzeum Dom Rodziny Pileckich została podpisana

Zakończyło się postępowanie przetargowe, w wyniku którego Muzeum Dom Rodziny Pileckich dokonało wyboru najkorzystniejszej oferty na zadanie pn. Rozbudowa, przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku jednorodzinnego położonego przy ul. Warszawskiej 4 w Ostrowi Mazowieckiej na Muzeum – Dom Rodziny Pileckich wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma ZKM-ASIS Sp. z o. o. z Białegostoku za cenę 6 073 000,00 złotych. 7 listopada 2018 r. w Ratuszu Miejskim umowę na realizacji inwestycji podpisała dyrektor Muzeum Dom Rodziny Pileckich Dorota Socik oraz prezes zarządu ZKM-ASIS Konrad Trzeszczkowski.

– Dla Ostrowi Mazowieckiej, dla Muzeum to jest wielkie wydarzenie – powiedział burmistrz Jerzy Bauer. Podkreślił fakt, że Muzeum jest nową instytucją kultury prowadzoną wspólnie przez Miasto oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warto dodać, że Muzeum jest dotowane z budżetu państwa kwotą 1 mln rocznie na bieżącą działalność, zaś Miasto na jego funkcjonowanie przeznacza 200 tys. zł rocznie. Dodatkowo Ministerstwo Kultury przeznacza na inwestycje 8,3 mln złotych. Burmistrz dziękował za zaangażowanie w projekt powołania Muzeum wiceminister kultury Magdalenie Gawin.

Budowa Muzeum składa się z dwóch etapów, o czym mówiła dyrektor Dorota Socik. – Pierwszy etap, to remont domu rodzinnego żony rotmistrza Witolda Pileckiego, Marii z rodziny Ostrowskich.  Ten etap został już ukończony – powiedziała dyrektor. Po podpisaniu umowy rozpocznie się realizacja II etapu, który będzie polegał na rozbudowie. Od początku powstania Muzeum prowadzi działalność edukacyjno-historyczną, a rozbudowa istniejącego budynku pozwoli na rozszerzenie dotychczasowej oferty. Przed Muzeum też ważny moment zorganizowania wystawy stałej.

Firma ZKM-ASIS była wykonawcą I etapu inwestycji, związanego z remontem budynku przy ul. Warszawskiej 4, którego inwestorem było Miasto. - Z inwestorem współpracowało nam się bardzo dobrze, jestem przekonany, że tak samo będzie z Muzeum – powiedział prezes Konrad Trzeszczkowski.

Firma ZKM-ASIS wykona obok istniejącego drugi budynek, który będzie ze sobą połączony. Prezes zapewnił, że firma będzie prowadziła prace sprawnie, tak by zakończyć całą inwestycję w terminie, czyli do 31 sierpnia 2019 roku.

Podpisanie umowy odbyło się w obecności mediów. Udział w spotkaniu wzięli także - pełnomocnik ds. inwestycji architekt Adam Radomski, mecenas Adam Barbasiewicz, kierownictwo Urzędu Miasta oraz pracownicy Muzeum.

Transmisję z wydarzenia prowadziliśmy na profilu Urzędu Miasta na Facebooku.

Anna Kacpura