Czytaj więcej w kategorii Kultura i sport

Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
14.05.2019
Szachiści walczyli o Puchar Burmistrza Miasta

W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacj odbył się IV Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta. W zawodach rywalizowało 50 miłośników królewskiej gry, którzy reprezentowali m.in. Ostrów Mazowiecką, Łomżę, Ostrołękę, Białystok i Warszawę. Zawodnicy mieli doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i doskonalenia umiejętności szachowych. Uczestnicy rozegrali 7 rund systemem szwajcarskim tempem 10 min + 5 s na ruch dla zawodnika.

Klasyfikacja końcowa prowadzona była w kategorii open mężczyzn i kobiet oraz w kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców do lat 9, 13 i 16. Zwycięzca turnieju – Karol Milewski z MUKS Stoczek 45 Białystok oraz druga w klasyfikacji ogólnej i najlepsza kobieta – Malwina Szewczyk (Akademia Szachowa Sobocińscy) zostali nagrodzeni pucharami. Najlepsza trójka zawodników w każdej kategorii wiekowej otrzymała pamiątkowe statuetki.

Statuetki i puchary dla najlepszych szachistów wręczali: zastępca burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka Daniel Choinka, zastępca dyrektora MOSIR Waldemar Konarzewski oraz sędzia główny zawodów Sławomir Sobociński.

IV Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta odbył się 12 maja.

Źródło: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji