Czytaj więcej w kategorii Inwestycje

Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
19.06.2018
Skuter elektryczny sposobem na komunikację po Ostrowi i powiecie

Coraz częściej mieszkańcy miast przesiadają się z samochodów na rowery lub skutery. Nie dotyczy to tylko dużych aglomeracji miejskich, ale również mniejsze miasta i gminy zainteresowane są wdrażaniem systemu wypożyczania tego typu pojazdów.

Miasto Ostrów Mazowiecka chciałoby taki projekt wdrożyć. W chwili obecnej trwają rozmowy na temat sposobu i możliwości przystąpienia do systemu wypożyczania pojazdów. W środę 13 czerwca w ostrowskim Ratuszu odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele prawie wszystkich gmin z terenu powiatu ostrowskiego. Dotyczyło ono systemu uzupełniającego komunikację publiczną. Podczas spotkania obecny był przedstawiciel firmy Investment Support, wskazanej przez Polski Fundusz Rozwoju do prowadzenia konsultacji w zakresie modelu finansowania przedsięwzięcia. Przedstawiciele firmy, która oferuje wynajem skuterów elektrycznych przedstawili swoją ofertę. Wdrożony przez nią system polega na wynajmie skuterów za pomocą aplikacji i jest skutecznie realizowany w kilkunastu miastach w Polsce i kilku w Europie. Działanie tego systemu jest bardzo proste. Pojazdy znajdują w się różnych miejscach na terenie danego miasta czy gmin. Użytkownik za pomocą aplikacji widzi, skąd może pojazd wypożyczyć. Płatność odbywa za pomocą np. karty płatniczej lub przedpłaty.

Wypożyczanie pojazdów elektrycznych może być alternatywą dla samochodów, jak również uzupełnieniem komunikacji publicznej. Wprowadzenie takiego projektu na terenie całego powiatu ostrowskiego wzbudziło zainteresowanie przedstawicieli gmin. Jeśli przygotowania przebiegną pomyślnie, wdrożenie projektu pilotażowego może nastąpić już w wakacje tego roku.

Anna Kacpura