Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
18.03.2019
Ostrowscy karatecy wśród medalistów na Makroregionie Wschodnim

Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego to bardzo ważne zawody. Ostatnie, które odbyły się 10 marca, zgromadziły blisko pół tysiąca zawodników z 47 klubów z Mazowsza, Podlasia, Warmińsko-Mazurskiego i Lubelskiego. Zawody były bardzo licznie i silnie obsadzone ze względu na fakt, że obecnie nasz makroregion, a w szczególności okręg mazowiecki są najmocniejsze w Polsce. Prawie we wszystkich kategoriach liczba zawodników oscylowała w okolicy 20 lub więcej, co sprawiało, że aby przedostać się do strefy medalowej trzeba było stoczyć 2-3 zwycięskie walki.

Najbliżej złota znalazły się Julia Skwierczyńska - juniorka i Michalina Chrobot - seniorka. Julia w półfinale została sfaulowana przez zawodniczkę z Ciechanowa i niestety nie mogła podjąć walki o złoto. Zawodniczka z Ciechanowa została zdyskwalifikowana. Z kolei Michalina w finale stoczyła świetny pojedynek z zawodniczką z Warszawy. Naszym zdaniem walka powinna zakończyć się zwycięstwem Michaliny w pierwszej rundzie. Niestety sędziowie mieli inne zdanie. W dogrywce lepsza z kolei okazała się zawodniczka z Warszawy.

Bardzo dobry start zaliczyła Ewa Pasek - juniorka młodsza, zajmując po zaciekłych pojedynkach 2 miejsce w kumite i 4 miejsce w kata. Również Filip Pasek uplasował się na medalowym miejscu, zajmując 3 miejsce wśród młodzików.

Maciej Grabowski – senior, w kata ostatecznie uplasował się na wysokiej piątej pozycji. Debiut w kategorii seniorów uważamy za dobry z uwagi na bardzo wysoki poziom zawodników.

Pozostali zawodnicy w większości wygrali swoje pierwsze walki i zajęli punktowane miejsca w pierwszych ósemkach. Klasyfikacja przedstawia się następująco: Weronika Kempista – 5 miejsce, Kacper Dzierżanowski – 5 miejsce, Kacper Frączyk – 5 miejsce, Natalia Sadlik – 5 miejsce.

W zawodach wystartowali również: Kinga Sokołowska, Weronika Parapura, Magda Baczewska, Dominika Wojewódzka, Eliza Wyszyńska, Wiktoria Pisarek, Wiktoria Pędzich i Bartosz Równy. Stoczyli dobre walki jednak nie przeszli eliminacji. W klasyfikacji drużynowej nasz klub zajął 14 miejsce na 47 startujących klubów z czterech województw.

Podczas zawodów sensei Radosław Grabowski sędziował kata i kumite w najważniejszych kategoriach juniorów i seniorów. Sensei Tomasz Marcjaniak z kolei opiekował się zawodnikami i sekundował przy macie.

Źródło: Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai