Czytaj więcej w kategorii Inwestycje

Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
03.10.2019
OFR: Zawody przyszłości i przedsiębiorczość tematem młodzieżowego forum rozwoju

Drugi dzień Ostrowskiego Forum Rozwoju, które odbyło się w Ostrowi Mazowieckiej skierowany był do młodzieży. To druga edycja będąca uzupełnieniem forum o charakterze gospodarczym, które miało miejsce wczoraj po raz piąty. W tym roku odbyło się ono pod hasłem: W kierunku nowych możliwości.

Szczęście, wiedza czy umiejętności? Jakie czynniki decydują o tym, by wybrać dobry zawód, który lubi się wykonywać i który jest przyszłościowy. Na te i inne pytania odpowiadali przedstawiciele biznesu z różnych branż. O zawodach przyszłości mówił prezes zarządu DO IT crew sp. z o.o. Rafał Skarżyński. Zobrazował młodym słuchaczom, jak wygląda współczesny świat, jak wiele informacji nas otacza, jak przebiegają różne procesy, które kształtują nasze zachowania i wpływają na podejmowane decyzje. Pewne jest jedno, że świat „goni”, a jedyną stałą w życiu jest zmienność. Trzeba w tej rzeczywistości umieć odnaleźć własną drogę życiową, zawód dla siebie.

Dla wielu osób obecnych na sali inspiracją mogły też być historie opowiedziane przez przedstawicieli firm. Pokazali oni swoje ścieżki kariery zawodowej. Mówili o tym, jak ważna jest wiedza i umiejętności w pracy, ale też o szczęściu, które pomaga wykonywać zawód, który się lubi. W pełnym inspiracji panelu zasiedli: Dyrektor zarządzający, Członek Zarządu Alpla Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. Ewa Brzozowska, Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej Krystyna Polakowska, Prezes Zarządu Rolstal Pawłowski Sp. z o.o. Marcin Pawłowski, przedstawiciele Fabryk Mebli FORTE S.A Michał Dąbrowski i Magda Urbańska, współwłaściciele firmy  Sound & Light Crew Mateusz Rybiński i Piotr Trentowski oraz współwłaściciel Panda Films Marcin Witek.

Uzupełnieniem spotkania był wykład poświęcony nowym metodom recyklingu przygotowany przez Annę Urbańską z firmy Alpla. Młodzi ludzie, jeśli dotychczas nie wiedzieli, zapewne już wiedzą, że plastik jest bardzo cennym surowcem, że zużyta plastikowa butelka po wodzie może zyskać „drugie życie”, jeśli tylko trafi do żółtego pojemnika na odpady.

Druga edycja Młodzieżowego Ostrowskiego Forum Rozwoju odbyła się 3 października w Starej Elektrowni. Wzięli w niej udział uczniowie ze szkół podstawowych i średnich z Ostrowi Mazowieckiej, Lubiejewa, Małkini Górnej, Długosiodła oraz gminy Ostrów Mazowiecka. Z zaproszenia organizatorów skorzystało blisko 240 uczniów i nauczycieli. Spotkanie poprowadziła Marta Molska dyrektor Miejskiego Domu Kultury. Organizatorem Forum było Miasto Ostrów Mazowiecka, a współorganizatorami Fabryki Mebli FORTE S.A. i Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej.

Fot. Barbara Siwek