Czytaj więcej w kategorii Inwestycje

Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
09.10.2019
OFR: Merytoryczna dyskusja przy dużej frekwencji

- V Ostrowskie Forum Rozwoju zgromadziło najliczniejszą jak dotychczas grupę odbiorców. Oznacza to, że jest potrzeba spotkania się w sposób bardzo merytoryczny i wsłuchania w najróżniejsze głosy doświadczenia, w tym praktyki samorządowe, biznesowe i rządowe. – powiedział burmistrz Jerzy Bauer. Każda z osób prezentowała swój punkt widzenia, ale jak przyznał burmistrz ważny jest efekt synergii wszystkich wspominanych podmiotów.

Dziękujemy wszystkim za merytoryczną dyskusję. Dziękujemy ministrowi cyfryzacji Markowi Zagórskiemu za udział w Ostrowskim Forum Rozwoju, za poruszenie istotnych czynników, bez których gospodarka 4.0 nie może istnieć. Dziękujemy współorganizatorom Forum prezesowi zarządu Fabryk Mebli FORTE S.A. Maciejowi Formanowiczowi oraz prezesowi zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej Bartoszowi Kublikowi za zaufanie i współpracę, bez których Forum nie mogłoby się odbyć w takim wymiarze. Dziękujemy za współpracę przy organizacji Forum i merytoryczną dyskusję redakcji gazety Forum Biznesu, którego przedstawicielem od początku organizacji przedsięwzięcia jest Jacek Kozioł. Dziękujemy prof. dr hab. Elżbiecie Mączyńskiej - Ziemackiej za bogaty w treści wykład na temat rewolucji 4.0 i idącymi za tym przemianami na rynku pracy. Podziękowania kierujemy też do wszystkich osób zabierających głos w panelach dyskusyjnych, za chęć dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem.

W panelach gościliśmy: prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza, prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza, wiceprezesa Krajowej Izby Gospodarczej Witolda Karczewskiego, dyrektor zarządzającą, członka zarządu Alpla Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. Ewę Brzozowską, prezesa zarządu Rolstal Pawłowski Sp. z o.o. Marcina Pawłowskiego, przewodniczącego Rady Nadzorczej „Malow” Sp. z o.o. Henryka Owsiejewa, dyrektora Zespołu Szkół nr 6 im. K. Brzostkowskiego w Suwałkach Joannę Woronko oraz Naczelnika Wydziału Organizacyjnego i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej Mirosława Rosaka.

To już piąta edycja, która pokazuje, że współpraca biznesu i samorządu jest możliwa, że można łączyć siły w budowaniu lokalnej gospodarki dla dobra i rozwoju mieszkańców. Wszyscy wspólnie musimy nadążyć za zmieniającym się światem, być przygotowanym na nowe wyzwania, tak w przedsiębiorstwach, jak i w samorządzie.

Fot. Barbara Siwek