Czytaj więcej w kategorii Oświata

Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
27.09.2018
O pasjach i marzeniach podczas Młodzieżowego Forum Rozwoju

Tegoroczna edycja Ostrowskiego Forum Rozwoju została rozszerzona o spotkanie z udziałem młodzieży. Podjęta została tematyka perspektyw rozwoju osobistego oraz oferta Ostrowi Mazowieckiej jako miasta dobrego na przyszłość.

Gości przywitała dyrektor Miejskiego Domu Kultury Marta Molska. Do Jatek przybyli uczniowie szkół podstawowych i średnich wraz z dyrektorami i opiekunami. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Izabela Niziałek, przedstawiciel Fabryk Mebli „Forte” S. A., Marcin Maliszewski, współwłaściciel Green Electricity sp. z o. o.,  Dorota Socik, dyrektor Muzeum Dom Rodziny Pileckich, Bartłomiej Pieńkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz miasta Jerzy Bauer.

Spotkanie miało charakter merytoryczny. Był to dialog reprezentantów instytucji miejskich z uczniami. Rozmawiano o tym, co firmy i instytucje z terenu naszego miasta mogą zrobić dla rozwoju Ostrowi Mazowieckiej, co mogą zaoferować młodym ludziom, aby mogli rozwijać swoje pasje i realizować marzenia.

Młodzież miała możliwość wysłuchania krótkiego wystąpienia Izabeli Niziałek, która mówiła o tym, czym młodzi ludzie powinni się kierować w wyborze ścieżki kariery zawodowej. Ważne jest pozytywne patrzenie na to, co chcemy osiągnąć, konsekwentne dążenie do realizacji swoich marzeń. Pomysł na własny biznes możemy zaczerpnąć z tego, w czym jesteśmy dobrzy, dzięki czemu możemy realizować nasze pasje.

Kolejnym punktem spotkania był panel dyskusyjny, w którym wzięli udział: Burmistrz Jerzy Bauer, dyrektor Muzeum Dorota Socik oraz dyrektor MOSiR Bartłomiej Pieńkowski. Uczestnicy panelu przedstawiali oferty swoich instytucji dla młodych ludzi. Mówili o tym, co mogą zaoferować młodzieży, aby mogła rozwijać swoją osobowość, poszerzać horyzonty, realizować swoje plany i marzenia. Przedstawiali ofertę Ostrowi Mazowieckiej jako miasta dobrego na przyszłość. Jak podkreślał burmistrz Jerzy Bauer, w naszym mieście są perspektywy rozwoju dla młodych ludzi, trzeba je tylko wyeksponować i kreować.

Młodzież wysłuchała też wystąpienia Marcina Maliszewskiego, który przedstawił swoją ścieżkę kariery i opowiedział o tym, jak narodził się pomysł stworzenia sieci skuterów elektrycznych blinkee.city. Podkreślał, że innowacyjność jest drogą do sukcesu.

Drugi dzień Ostrowskiego Forum Rozwoju z udziałem młodzieży odbył się 26 września w budynku „Jatki”, przy ul. Pocztowej 12.