Czytaj więcej w kategorii Samorząd

Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
20.01.2017
Miasto otrzymało dofinansowanie!

Miasto Ostrów Mazowiecka pozyskało niemal 7 mln zł z unijnego dofinansowania na ochronę zabytków i rozwój kultury!

Ukazały się listy projektów wybranych do dofinansowania w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych w konkursach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Miasto złożyło dwa wnioski. Pierwszy pn. „Ochrona zabytkowego budynku „Jatek” w Ostrowi Mazowieckiej i nadanie mu nowych funkcji kulturalnych”. W konkursie wzięło udział sześćdziesiąt podmiotów. Jedenaście z nich znajduje się na wygranej liście rankingowej. Wniosek Ostrowi Mazowieckiej znalazł się na drugim miejscu. Wartość projektu wynosi 5 049 325,44 zł, a dofinansowanie 3 523 524,37 zł.

Drugi wniosek został złożony na projekt pn. „Kultura Pod Napięciem” na remont domu rodzinnego Marii Pileckiej przy ul. Warszawskiej i „starej elektrowni” przy ul. 11 Listopada. Obiekty będą zaadoptowane na potrzeby działalności kulturalnej, w tym działalności Muzeum - Dom Rodziny Pileckich. Spośród siedemdziesięciu pięciu złożonych w konkursie wniosków do dofinansowania, zakwalifikowało się dziesięć. Nasz wniosek również w tym konkursie znalazł się na drugiej pozycji. Całość inwestycji wyniesie 4 968 177,10 zł, a kwota dofinansowania 3 466 728,65 zł.

Wnioski zostały złożone 1 lipca 2016. Realizacja projektów rozpocznie się niebawem.

Paweł Pecura-Wydział  Rozwoju Gospodarczego