Czytaj więcej w kategorii Inwestycje

Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
24.06.2019
Kuchnia Miejska rozpocznie działalność już we wrześniu

Już we wrześniu przy ul. 3 Maja 57 rozpocznie działalność Kuchnia Miejska!

To kolejna inicjatywa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, skierowana do najbardziej potrzebujących mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Urzędem Miasta w Ostrowi Mazowieckiej przygotował i skutecznie realizuje projekt powstania Miejskiej Kuchni. Na potrzeby tego przedsięwzięcia wyremontowane zostały pomieszczenia na parterze budynku przy ul. 3 Maja 57. W tym samym budynku, w pomieszczeniach sąsiednich, od lutego br. funkcjonuje Ostrowski Klub Senior+, który działa w strukturze organizacyjnej MOPS.

Kuchnię Miejską poprowadzi Caritas Diecezji Łomżyńskiej, który złożył ofertę w postępowaniu na przygotowanie i wydawanie posiłków dla osób potrzebujących z terenu miasta Ostrów Mazowiecka. Caritas na wyposażenie kuchni wykorzysta dotację z Powiatowego Urzędu Pracy.

Umowę na prowadzenie Kuchni Miejskiej w Ostrowi Mazowieckiej podpisali 24 czerwca: Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej ks. kan. dr Andrzej Mikucki, Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszka Gwardiak oraz Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy Bauer. | Biuro Promocji