Czytaj więcej w kategorii Ogólne

Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
16.12.2019
Finał Szlachetnej Paczki w Ostrowi Mazowieckiej

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Istnieje od 2001 roku i jest jedynym na świecie systemem pomocy bezpośredniej, tak by była ona mądra, skuteczna i konkretna. To czas niezwykłej mobilizacji oraz setek małych i wielkich gestów, które sprawiają, że ludzie na nowo zaczynają sobie ufać.

W działania Szlachetnej Paczki w rejonie Ostrów Mazowiecka włączyło się 12 wolontariuszy oraz 28 darczyńców zarejestrowanych w systemie. Łącznie wszystkich osób zaangażowanych w pomoc konkretnym rodzinom było 1650. Mobilizacja była ogromna, a wszystko po to, aby żadna z osób włączonych do programu nie została pozbawiona szansy na to, by zmienić swoją historię.

Rodzin zgłoszonych do Szlachetnej Paczki w naszym rejonie było 57. Ostatecznie zakwalifikowanych zostało 28 rodzin. Wszystkie te rodziny znalazły swoich darczyńców. Łączna wartość pomocy materialnej przekazanej rodzinom w potrzebie przekroczyła 94 000 zł. Natomiast wartość paczki dla jednej rodziny wyniosła średnio 3 500 zł.

Finał Szlachetnej Paczki w Ostrowi Mazowieckiej, który odbył się w dniach 7-8 grudnia, został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta.

Autor: Monika Pniewska, lider Szlachetnej Paczki rejonu Ostrów Mazowiecka