Czytaj więcej w kategorii Inwestycje

Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
24.05.2019
Działki na terenie miasta zmienią wkrótce właścicieli

Jedno przejęcie – jedno przekazanie, wspólny cel: uatrakcyjnienie poszczególnych obszarów miasta.

Miasto może przejąć teren z nieczynną linią kolejową

Miasto może wkrótce stać się właścicielem nieruchomości należącej do Skarbu Państwa. Chodzi o grunt pod nieczynną linią kolejową biegnącą od ul. Lubiejewskiej do ul. Różańskiej.

Podczas sesji, która odbyła się 23 maja Rada Miasta podjęła stosowną uchwałę w tej sprawie, wyrażając zgodę na przejęcie nieruchomości.

Jak informował burmistrz Jerzy Bauer teren ten zostanie przeznaczony pod budowę drogi.

Jest to następne działanie, które uatrakcyjni kolejne tereny naszego miasta.

Miasto przekazało Policji teren pod budowę nowej komendy

Sprawa budowy nowej komendy policji w Ostrowi Mazowieckiej jest od kilku miesięcy przedmiotem dyskusji. Bezpieczeństwo mieszkańców jest jednym z priorytetów działania, więc w tym aspekcie jest pełne porozumienie , co do każdego działania miasta. Na sesji odbywającej się 23 maja Rada Miasta wyraziła zgodę na przekazanie miejskiej nieruchomości przy ulicy Broniewskiego z przeznaczeniem pod budowę siedziby Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. To następstwo wcześniej podjętych rozmów w tej sprawie.

Na marcowej sesji Rada Miasta jednomyślnie przyjęła stanowisko w sprawie wsparcia Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu na rzecz budowy nowej siedziby komendy powiatowej. 20 maja odbyło się w Ostrowi spotkanie z p.o. zastępcą Głównego Mazowieckiego Komendanta Policji w Radomiu Dariuszem Krzesickim oraz Komendantem Powiatowym Policji w Ostrowi Mazowieckiej podinsp. Mirosławem Olszewskim. Podczas spotkania, w którym udział wzięli także przewodniczący Klubów Radnych i Komisji Stałych Rady Miasta rozmawiano o realizacji inwestycji i budżecie na ten cel.

Jak informował podczas sesji komendant podinsp. Mirosław Olszewski nowa komenda z jednej strony znacząco wpłynie na poprawę warunków pracy policjantów, z drugiej zaś strony poprawi warunki przyjmowania interesantów. Przy ul. Broniewskiego ma powstać nowoczesny kompleks budynków, którego budowa może potrwać około dwóch lat. Inwestycja w całości sfinansowana zostanie przez Komendę Główną Policji.

Burmistrz Jerzy Bauer poinformował, że Miasto planuje w przyszłości realizację kilku inwestycji drogowych w rejonie ul. Broniewskiego co poprawi komunikację z nowowybudowaną komendą i uatrakcyjni ten rejon Ostrowi. | BP