Czytaj więcej w kategorii Kultura i sport

Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
21.07.2020
Czy będzie można łowić ryby w stawie miejskim?

W niedzielę, 19 lipca nad Narwią w okolicach Różana odbyła się kolejna edycja spinningowych Mistrzostw Ostrowi Mazowieckiej organizowanych przez Koło PZW nr 64.

W zawodach wzięło udział 66 wędkarzy. Oprócz reprezentantów naszego miasta, wzięli w nich udział także przedstawiciele m.in.: Siemiatycz, Komorowa, Małkini, Ciechanowa, Warszawy, Mińska Mazowieckiego, Gostynina, Szczytna, Zielonki, Łaskarzewa oraz Parczewa. W rywalizacji zwyciężył Łukasz Romanik z Ostrołęki. Drugie miejsce zajął Daniel Piędziak z Komorowa, który był także łowcą największej ryby dnia – sandacza. Na ostatnim stopniu podium stanął Sławomir Olszewski z Parczewa.

Podczas ceremonii uczczenia najlepszych tego dnia wędkarzy i rozdania nagród najskuteczniejszym, burmistrz Jerzy Bauer, poza gratulacjami i wyrazami uznania dla organizatorów, zaproponował środowisku wędkarskiemu współpracę przy rewitalizacji stawu miejskiego. Burmistrz dostrzegł potencjał organizacyjny Koła PZW nr 64, co w jego opinii pozwala poważnie myśleć o lepszym wykorzystaniu naszego miejskiego zbiornika wodnego. Czy będzie można w stawie łowić ryby? Czy Zarząd Koła znajdzie dobre pomysły na zagospodarowanie naszego mini akwenu? Czy przyjmie taką propozycję burmistrza i przejmie obowiązki administratora? O tym wszystkim zadecydują członkowie Koła i władze miasta. Środowisko wędkarskie w naszym mieście jest prężne, więc może już wkrótce młodzi „adepci spławika” zyskają świetne warunki do poczynienia pierwszych kroków na wędkarskiej ścieżce.

Biuro Promocji