Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
13.05.2015
Ciężarowcy po powrocie z Mistrzostw Polski

W tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów, wystartowało 10 zawodników z ostrowskiego klubu UOLKA. Zawody odbyły się w Zamościu w dniach 24-26 kwietnia. Zawodników przygotowywał do Mistrzostw trener ciężarów i prezes klubu UOLKA Zygmunt Klepacki.

Po powrocie z Mistrzostw część zawodników spotkała się z burmistrzem Jerzy Bauerem, aby podziękować za wsparcie finansowe, jakie otrzymał Klub, w związku z tyki zawodami.  Sportowcy podzielili się wrażeniami z zawodów i opowiedzieli o swoich osiągnięciach. Burmistrz gratulując wyników powiedział - W sporcie trzeba patrzeć na medale, ale jest też wartość dodana, samo bycie sportowcem. Przy okazji spotkania burmistrz wspominał swoje doświadczenia sportowe i zachęcał młodzież do sportowej postawy, mówiąc by walczyli o siebie.

Na Mistrzostwach Polski w Zamościu dziewczęta osiągnęły następujące wyniki: w kat. 69 kg Anna Grala zajęła drugie miejsce, a Kamila Kruczyńska czwarte, w kat. 75 kg czwarta była Dorota Jastrzębska, zaś w kat. +75 kg szóste miejsce zajęła Olga Zieleniewska. Wyniki chłopców były następujące: w kat. 56 kg - ósme miejsce zajął Paweł Lizuraj, w kat. 62 kg na dwunastym miejscu uplasował się Dominik Krutczenko, w kat. 77 kg Paweł Brylak był szósty, to samo miejsce zajął też Krystian Ojdanowski tylko w kat. 85 kg, w kat. +105 startowało dwóch naszych zawodników - Damian Piędziak, który zajął trzynaste miejsce oraz Cezary Nietubyć na miejscu czternastym. W klasyfikacji ogólnej ostrowski klub uplasował się na 5 miejscu.