Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
15.12.2015
Brąz Mikołaja Radgowskiego na Pucharze Polski

Podczas rozegranego 12 grudnia Pucharu Polski Juniorów i Seniorów wystartowali  również nasi zawodnicy.  Mikołaj Radgowski w kategorii juniorów, Ewa Zarzycka – juniorka, Julia Skwierczyńska – młodziczka, Maciej Grabowski- młodzik. W ostatnich  w tym roku zawodach Polskiego Związku Karate  tylko Mikołaj Radgowski  stanął na podium zdobywając brązowy medal. Zapewne wynik mógłby być gdyby nie do końca wyleczone stłuczenia po udziale w Mistrzostwach Europy, gdzie Mikołaj doznał dokuczliwych obrażeń kolan.  Ewa Zarzycka po dogrywce przegrała walkę o wejście do półfinału.  Julia Skwierczyńska natomiast gładko wygrała pierwszą walkę  z zawodniczką z Wrocławia, natomiast po walce o wejście do półfinału możemy czuć niedosyt , gdyż  naszym zdaniem po źle prowadzonej przez sędziów walce został ogłoszony werdykt na niekorzyść naszej zawodniczki. Cóż, czasami zawodnicy nie mają wpływu na werdykt, a rozstrzygają za nich sędziowie. Wszyscy nasi zawodnicy startowali również w kata. Najwyżej uplasował się Mikołaj Radgowski  przechodząc do tury finałowej i zajmując V miejsce.  Julia Skwierczyńska w pierwszej turze zajęła 12 miejsc na 23 startujące zawodniczki (otrzymując noty od 5,1 do 5,4 ), a Maciej Grabowski, debiutujący na zawodach tej rangi – 11 miejsce na 36 zawodników ( noty w granicach 5,1-5,9). Ewa Zarzycka również otrzymała przyzwoite noty za wykonanie kata. Noty powyżej  5,0 oznaczają, że zawodnik wykonuje kata na dobrym poziomie.

Mankamentem zawodów była kiepska organizacja imprezy oraz mało reprezentacyjne miejsce . Impreza takiej rangi mogła być rozegrana w bardziej godnych warunkach i z lepszymi standardami, jak to czynili inni organizatorzy takich imprez w przeszłości. Jedynie poziom sportowy  pozostaje niezmiennie na wysokim poziomie. XXII Puchar Polski Seniorów i XII Puchar Polski Juniorów i Młodzików w Karate Kyokushin. zgromadziły ponad 300 zawodników z 80 klubów. Wśród sędziów znalazł się sensei Radosław Grabowski, sędziując walki młodzików.(OKKK)