-A +A
17.04.2015
"Atrakcyjność życia w mieście mierzymy siłą jego gospodarki”

Burmistrz Ostrowi Mazowieckiej Jerzy Bauer inicjując Ostrowskie Forum Rozwoju realizuje jedno z zamierzeń wyborczych. – Więcej inwestycji w mieście, to więcej miejsc pracy dla mieszkańców Ostrowi. – mówi Burmistrz. – Chcemy być partnerem dla biznesu, chcemy tworzyć płaszczyznę do wymiany myśli, dobrych praktyk i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w przestrzeni samorządowej jak i biznesowej – kontynuuje. Tym celom ma służyć Ostrowskie Forum Rozwoju, w którym wezmą udział przedstawiciele biznesu, nauki i samorządów.

Forum podzielone jest na dwa panele dyskusyjne:

I panel dyskusyjny – Źródła finansowania inwestycji w sektorze publicznym i prywatnym.
II panel dyskusyjny – Atrakcyjność inwestycyjna miasta – co przyciąga inwestorów?

Uczestnikami będą m.in. przedstawiciele czołowych firm z Ostrowi Mazowieckiej: Maciej Formanowicz - Prezes Zarządu Fabryk Mebli „Forte” S.A., Bartosz Kublik - Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej, a ponadto: Krzysztof Pietraszkiewicz - Prezes Związku Banków Polskich, Ewa Jakubczyk-Cały - Prezes Zarządu PKF Consult Sp. z .o.o., Janusz Kotowski - Prezydent Miasta Ostrołęki, Grzegorz Nowosielski - Burmistrz Wyszkowa, Paweł Grzybowski - Burmistrz Miasta Rypin.

- Atrakcyjność życia w mieście mierzymy siłą jego gospodarki. – mówi Burmistrz Jerzy Bauer. – Do budowania silnej gospodarki potrzebne są partnerskie relacje samorządu z mieszkańcami i biznesem. Za sprawą Forum otwieramy się na głos specjalistów w swoich dziedzinach, chcemy czerpać od nich dobre wzorce i dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Liczymy, że zaangażowanie każdej ze stron przekuje się w śmiałe projekty dla dobra Naszego Miasta. – stwierdził Burmistrz.

28 kwietnia 2015 r. Ostrowskie Forum Rozwoju odbędzie się w Ostrowi Mazowieckiej po raz pierwszy. Jego organizatorami są Miasto Ostrów Mazowiecka, Fabryki Mebli „Forte” S.A. oraz Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej.

Burmistrz Jerzy Bauer zaprasza chętnych do udziału w Forum. Szczegółowe informacje i rejestracja: Wydział Promocji Miasta i Obsługi Medialnej, tel. 29 679 54 66, e-mail: promocja@ostrowmaz.pl