Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
19.10.2018
9 medali ostrowskich karateków na turnieju w Białymstoku

Zawodnicy Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai wystartowali na Ogólnopolskim Turnieju Kyokushin Karate IKO Nakamura w Białymstoku. Na zawody, które odbyły się 13 października, stawiło się niemal 150 zawodników z 15 klubów karate kyokushin z wielu odległych miejscowości z Polski.

Jedenastoosobowa drużyna z OKKK wywalczyła 9 medali. Dwa złote zdobyli: Julia Skwierczyńska – juniorka oraz Weronika Kempista – młodziczka. Srebro – Kacper Dzierżanowski – młodzik oraz Wiktoria Pisarek – kadetka. Brąz przywieźli do Klubu – Mikołaj Marcjaniak kat. dzieci, Franciszek Dorosz – kat. dzieci, Bartosz Pyśk – junior młodszy, Kacper Pyśk – młodzik oraz Tomasz Parafiński – kadet. Dodatkowo Julia Skwierczyńska wywalczyła tytuł najlepszej zawodniczki turnieju. W zawodach wzięli udział również Wiktoria Pędzich oraz Mateusz Przychodzki jednak tym razem musieli uznać wyższość swoich przeciwników.

Wszyscy nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony. Podczas zawodów opiekował się nimi sensei Tomasz Marcjaniak, który był również sędzią. Zawody zorganizował Sport Club Białystok prowadzony przez shihan Piotra Sawickiego, jednego z najbardziej utytułowanych polskich zawodników karate Kyokushin, mistrza świata z 1997 roku – MŚ Tokyo.