Czytaj więcej w kategorii Ogólne

Brak innych aktualności o tej samej kategorii.
-A +A
16.08.2019
Środowiska abstynenckie rywalizowały w II turnieju GRAND PRIX Mazowsza

Środowiska abstynenckie wzięły udział w II turnieju GRAND PRIX Mazowsza w tenisie stołowym.

Uroczystego otwarcia dokonali: przedstawiciel Burmistrza Miasta Michał Kulesza Kierownik Biura Promocji, Bogdan Urban Prezes MZSA, Henryk Kochanowski Prezes OSRA „Rodzina”. Turniej indywidualny kobiet i mężczyzn rozpoczął się o 9:30. Wśród Pań zgłosiły się 24 zawodniczki. Końcowa klasyfikacja przedstawią się następująco: I miejsce – Magdalena Kalata z OSRA „Rodzina” Ostrów Mazowiecka, II miejsce – Dorota Napora z „Victoria” Radom, III miejsce – Justyna Przastek z „13-stki” Grodzisk Mazowiecki. Wśród mężczyzn do turnieju przystąpiło 51 zawodników. Na podium znaleźli się: Tomasz Dziubecki z „Azyl” Tomaszów Mazowiecki – I miejsce; Jacek Graczyk z „Krokus” Działoszyn – II miejsce; Leszek Bućko z „Zorza” Ursus-Warszawa – III miejsce.

Indywidualny turniej zakończył się w późnych godzinach popołudniowych. W bursie szkolnej od godziny 20:00 odbyła się zabawa dla uczestników turnieju.

Dzień drugi rozpoczął się od turnieju drużynowego, do którego zgłosiło się 6 kobiet oraz 11 mężczyzn. Po emocjonujących pojedynkach klasyfikacja drużyn w kategorii kobiet przedstawia się następująco: – I miejsce – BSA Łódź I; II miejsce – BSA Łódź II; III miejsce – OSRA „Rodzina” Ostrów Mazowiecka. Natomiast w kategorii mężczyzn I miejsce zajęła drużyna „Azyl” z Tomaszowa Mazowieckiego; II miejsce – „Zorza” Ursus-Warszawa; III miejsce – „Krokus” Działoszyn.

W sumie w turnieju wzięło udział 75 zawodniczek i zawodników z 16 stowarzyszeń abstynenckich z terenu województwa mazowieckiego i łódzkiego.

Turniej zakończył się wręczeniem pucharów i pamiątkowych statuetek, którego dokonali: Wicestarosta Ostrowski Józef Rostkowski, kierownik Biura Promocji Urzędu Miasta Michał Kulesza, Prezes MZSA Bogdan Urban.

Z relacji uczestników wynika, że turniej był udany i spełnił zamierzony cel. Zapraszamy na turniej w przyszłym roku.

Drugi turniej GRAND PRIX Mazowsza w tenisie stołowym środowisk abstynenckich odbył się pod honorowym patronatem Starosty Ostrowskiego oraz Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka w dnach 10-11 sierpnia 2019 r., w Hali MOSiR przy ul. Warchalskiego w Ostrowi Mazowieckiej.

Autor: Henryk Kochanowski, Prezes OSRA „Rodzina”